Wnętrza

Winda - możliwości aranżacji

fot.: Schindler

fot.: Schindler

Wraz rosnącą potrzebą estetyzacji wnętrz i coraz większymi możliwościami w zakresie wzornictwa, nastąpiła także zmiana w wystroju dźwigów osobowych. We wnętrzach biurowych, projekty wind mogą służyć celom promocyjnym czy wzmacnianiu identyfikacji korporacyjnej. We wnętrzach hotelowych urozmaicają przestrzeń, ale także pozwalają na zachowanie indywidualnego charakteru budynku.

Zaaranżowane wnętrza wind doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach publicznych: hotelach, biurowcach, apartamentowcach, galeriach handlowych czy szpitalach. Często stanowią swoistą wizytówkę obiektów oraz zwiększają atrakcyjność projektów architektonicznych.

Do aranżacji widny wykorzystuje się takie materiały jak szkło, laminat, stale nierdzewne, ale również marmury, granity czy drewno. Oprócz tych tradycyjnych linii dekoracyjnych można skorzystać również z innowacyjnych rozwiązań jakimi są wysokojakościowe folie okleinowe, które dają nieograniczone możliwości aranżacji kabin. Pokryte specjalną folią ochronną powoduje, że okleiny takie są odporne na ogień i ostre zadrapania.

 

fot.: Schindler

 

Windy hotelowe

Właściciele hoteli czy pensjonatów przywiązują dużą wagę do kompleksowej obsługi gości - od jakości serwisu po dekorację i wygląd pokoi oraz przestrzeni wspólnych. Istnieją różne możliwości zaskoczenia gości wyglądem windy dopasowanym do stylu i usytuowania hotelu.

W przestrzeniach hoteli zaprojektowanych w stylu klasycznym dobrym wzorem jest kontynuacja aranżacji korytarza na obszar windy. Dzięki takiemu zabiegowi otrzymuje się efekt spójności, jednolitego wystroju, a wnętrze nabiera klasycznego, spokojnego stylu. Inną propozycją jest umieszczenie we wnętrzu windy zdjęcia z panoramą miasta, w którym hotel jest ulokowany.

Szczególnie pomysłowym rozwiązaniem jest również oklejenie drzwi ciągnącym się między piętrami zdjęciem np. żyrafy, które po połączeniu każdej z części stanowi całość i przedstawia jeden obraz. Pomysł można również zaimplementować do ekologicznych hoteli lub pensjonatów nastawionych na przyjmowanie rodzin z dziećmi.

 

fot.: Schindler

 

Apartamentowce i biurowce

Deweloperzy obiektów użytku publicznego (biurowców, hoteli, urzędów), a od kilku lat także z branży budownictwa mieszkalnego, coraz więcej uwagi poświęcają aranżacji przestrzeni wspólnych. Część nowoczesnych projektów architektonicznych obejmuje również projekty wnętrza windy. Obszar inspiracji jest tutaj bardzo szeroki. Można dopasować design dźwigu do ogólnego stylu budynku czy nawet do przyzwyczajeń jego mieszkańców.

 

fot.: Schindler

 

Winda w szpitalu

Wnętrze takiej placówki zasługuje na szczególny projekt. Poprzez przyjazną aranżację przestrzeni sal, korytarzy i pozostałych pomieszczeń chorzy mogą poczuć się bardziej komfortowo w stresującym otoczeniu. Dlatego też wzornictwo windy powinno mieć ten sam cel. Wszechobecną biel warto zastąpić miłymi pastelowymi kolorami kwiatów czy grafik w pogodnych barwach.

 

fot.: Schindler

Dodano: 13/09/2015
Powrót do kategorii: Wnętrza