Pozostałe projekty

CAFE Mozaika

Charakter: Ambasady
Autorzy projektu: A+D Retail Store Design
Pracownia: A+D

Legendarna restauracja "CAFE MOZAIKA" była najmodniejszymi lokalem stolicy w latach 70.

Do dziś pokolenia Warszawiaków kojarzą to miejsce z charakterystycznym neonem, z dansingami i z możliwością spotkania wielu znanych osób.

Mieliśmy trudne zadanie: zrewitalizować legendę. Zachować duszę ale wypędzić starego ducha.Dzięki ogromnej pracy fachowców, projektantó i rzemieślników udało nam się zachować to, co było najlepsze i wprowadzić nowe życie.

Przywróciliśmy blask Mozaice, która na nowo przyciąga i powiększa grono swoich wiernych fanów.Podstawowy pomysł oparliśmy o zachowaniu elementów charakterystycznych lokalu.

Usunęliśmy wszystkie dekorcje i odkryliśmy koumny. Marmurową podłogę skontrastowaliśmy z chropowatymi betonowymi słupami. Wyznaczyliśmy w ten sposób rytm projektu a zarazem pokazaliśmy, że nie konserwujemy a komponujemy. Komponujemy nową muzykę na bazie istniejącej melodii. Całość pięknie zagrała.

Estetykę wnętrza określiliśmy starannie dobierając materiały. Sięgnęliśmy do podstawowych materiałów "z epoki" i użyliśmy mosiądzu (kinkiety, klamki, detale), czarnej stali (meble) oraz dębu (meble, boazeria).

Zadbaliśmy też o funkcjonalność lokalu. W tym celu kompletnie przerpjektowaliśmy łazienki i kuchnię. Otworzyliśmy lokal na zapomniany ogród. Wyznaczyliśmy kilka stref dla gości o różnych potrzebach. Nowy układ znacząco wpłynął na użyteczność restauracji.Kulminacją wnętrza jest spektkularne lustro na tle baru. Zainspirowaliśmy się neonem Mozaiki i powtórzyliśmy kształty w postaci luster pięknie odbijających życie z ulicy Puławskiej.

Zobacz publikacje tego użytkownika:

Inne projekty:

Zobacz więcej informacji o użytkowniku:

Pracownia: A+D Retail Store Design
Dodano: 05/09/2017
Powrót do kategorii: Pozostałe projekty